Громадський транспорт у місті Портленді,штат Орегон

Коли ми вперше приїжджаємо у США, то перш за все перед нами постає питання пересування територією. Можна, сказати, що вам пощастило, якщо ви керували автомобілем у своїй рідній країні. Це означає, що і тут ви можете одразу ж сісти за кермо і ніяких проблем з пересуванням у вас не виникне. А що якщо у вас взагалі немає ніякого досвіду водіння? Що ж тоді робити? Хтось скаже, що можна попросити когось, щоб хтось вас кудись підвіз. Але ви ж самі розумієте, що це негарно надокучати людям у весь час і, взагалі США це країна, у якій діє правило: Час – це гроші. І це справді так. Люди тут дуже цінують власний час і не планують витрачати його на вас. Саме тому громадський транспорт є дуже хорошою альтернативою. І тут з власного досвіду хочу вам розказати як користуватися громадським транспортом і яких правил ви повинні дотримуватися, щоб ваше пересування було безпечним.

Транспортна система міста Портленд

Громадський транспорт часто є найкращим і найзручнішим способом дістатися до багатьох популярних місць, оскільки паркування може бути складним і дорогим. Почнемо з того, що транспортна система у Портленді є дуже добре продуманою. Це означає, що ви без проблем можете дістатися у будь-яку точку міста автобусом TriMet, електропоїздом MAX Light Rail, портлендським трамваєм Streetcar  і навіть канатним трамвайчиком. Увесь транспорт сучасний і обладнаний стійками для велосипедів та рампами,тому люди з обмеженими можливостями без проблем зможуть ним користуватися. На зупинках є монітори,які показують час прибуття поїздів і автобусів.

Перед поїздкою слід ретельно планувати власний маршрут. Це дозволить вам максимально заощадити час. Якщо це перший раз,то можна зателефонувати за номером 503-238-RIDE (7433) і консультант допоможе вам скласти план поїздки. Або на сайті транспортної компанії trimet.org/apps завантажити додаток. Також можна користуватися додатком Google maps у вашому телефоні. Коли ви обираєте варіант картки від Google обирайте позначку транспорта у виді потяга. Вам буде відзначино весь маршрут навід перехід та зміна транспортаб зупинкиб тощо.

Перед посадкою приготуйте готівку без решти,бо водій решти не дає. На зупинка електропоїздів MAX і WES є будки,де ви зможете купити квиток. Тут можна використати і готівку,і кредитку. Мабуть, найзручніше буде купити hop картку в продуктовому магазині. З проїзною карткою проїзд стане вдвічі зручнішим. Все,що вам треба буде зробити це торкнутися зеленого зчитувача Hop під час поїздки. Ви також можете скористатися додатком в телефоні або безконтактною оплатою,щоб оплатити тариф.

Ціна на квитки

Діти до 6 років їздять безкоштовно 

Дорослий :  2.5год – $2.50

                     увесь день – $5.00

Дитячий:      2.5 год – $1.25

                     увесь день – $2.50

Почесний громадянин: 2.5год – $1.00

                     увесь день – $2.00

Хочу звернути вашу увагу на категорію почесний громадянин. Це означає,що люди похилого віку від 65 років,люди з програмою Medicare,люди з обмеженими можливостями або ті ,які відповідають критеріям доходу,мають право на знижку 72% на проїзд.

Проте найважливішим є питання безпеки.Oтже,наскільки безпечним є користування громадським транспортом? 

Згідно статистики шанси потонути у власній ванні та померти в автокатастрофі є набагато вищі,ніж шанси стати жертвою нападу чи пограбування у громадському транспорті. Увесь транспорт обладнаний тривожною кнопкою,натиснувши яку ви дасте сигнал диспетчеру та водію про загрозу вашому життю і він подзвонить у 911. Проте як пасажир перш за все ви маєте самі подбати за власну безпеку. Це означає не витріщатися на інших,не відповідати у відповідь, не провокувати будь-яким чином. Одним словом,намагайтеся ігнорувати і не звертати увагу на те,що відбувається навколо вас. Оскільки багато людей знаходяться під дією наркотиків і не зовсім адекватно оцінити ситуацію. Раджу задля додаткової безпеки носити з собою перцевий балончик. Намагайтеся уникати таких районів як Old Town у центрі міста, Hazelwood, Centennial and Powell Hurst neighborhoods. Також не рекомендують гуляти пізно ввечері самому. Усім безпечної поїздки!

Статтю підготувала Віта Богера-активний користувач системи міського транспорту Портланда, волонтер організації Community Pulse Association та професійний сертифікаваний медичний перекладач.

Залишити відповідь