Як почати кар'єру caregiver?

Якщо ви піклуєтесь (або плануєте піклуватися) про людину похилого віку або людину з обмеженими можливостями, вам варто почати кар’єру caregiver. Caregiver – це  особистий оплачуваний помічник, який здійснює безпосередній догляд за особою з обмеженнями через хворобу, травму, вік або інвалідність. Найголовніше, що робить caregiver – допомагає людям жити вдома максимально безпечно і по можливості самостійно.  До послуг caregiver відноситься: 

 • особистий догляд (купання, одягання, гігієна, туалет, поїздки, догляд за кишечником і сечовим міхуром, а також прийом їжі …)
 • допомога комусь, хто має проблеми безпеки через пам’ять
 • домашні завдання (прибирання, прання, приготування їжі, покупки …)
 • завдання, пов’язані зі здоров’ям (введення ліків, тестування рівня цукру в крові, забезпечення догляду за ранами, догляду за штучною вентиляцією легень та годування через зонд …)
 • спілкування з медичними працівниками та захист інтересів особи, про яку вони піклуються.

УВАГА! Caregiver може доглядати за будь-ким на дому та в громаді, в тому числі і за членами своєї родини. Тобто, ви і надалі піклуєтесь про близьку людину і за це отримуєте гроші від штату. 

Чому варто стати caregiver?

Хто може стати caregiver?

Особа, який виповнилося 18 років та має право на законну роботу в Сполучених Штатах.

Як стати caregiver?

Нові та неактивні кандидати на отримання статусу caregiver повинні подати повний пакет документів, пройти перевірку біографічних даних (background check) та пройти орієнтаційний курс, перш ніж буде видано номер постачальника послуг. Номер постачальника послуг (provider’s number) дає право почати працювати caregiver. 

Покрокова інструкція:

Крок 1. (необов’язковий, але він скоротить вам час)

Виберіть собі одну, або всі чотири категорії та заповніть необхідні документи:

 • HCW: для людей похилого віку та/або людей з обмеженими можливостями
 • PSW: для дітей/дорослих з вадами інтелекту та/або розвитку (IDD)
 • PCA: для осіб, які мають проблеми зі здоров’ям
 • PSW JOB COACHES: допомога особам із вадами інтелекту та розвитку досягти успіху на роботі

Бланки документів для всіх категорій доступні різними мовами за посиланням:  https://ohccworkforce.org/applications/ 

Крок 2. 

Відвідайте один із офісів Oregon Department of Human Services (DHS) і заявіть про своє бажання стати caregiver.  

При собі необхідно мати:

 • Паспорт
 • ID/drive license
 • SSN картку
 • Заповнені та роздруковані документи, якщо ви виконали Крок 1

Крок 3.

Пройдіть перевірку біографічних даних (background check). 

Після подачі документів, DHS відправить вам запит та інструкцію для перевірки.

Крок 4.

 1. Зареєструйтесь на порталі Carewell https://www.carewellseiu503.org/ru/training/orientation/  та пройдіть 3-х етапне навчання для нових співробітників.  

3-х етапне навчання включає орієнтаційний та базові курси. Щоб зареєструватися на орієнтаційний курс, вам знадобиться діюча адреса електронної пошти та пристрій з доступом до Інтернету. Базові курси навчання для нових працівників необхідно пройти протягом 120 днів з моменту затвердження, щоб зберегти активними свої номери постачальників.

Якщо виникнуть проблеми з реєстрацією, звертайтеся до cлужби підтримки 1-844 503 7348 або carewellseiu503training@risepartnership.com  

Реєстрацію і навчання ви можете розпочинати паралельно з кроком 1 або 2. 

 1. Після завершення орієнтацйного курсу вам видадуть номер провайдера (provider’s number).

Крок 5.

Повідомте свого координатора з DHS про те, що ви  отримали номер провайдера  і він допоможе вам побудувати кар’єру caregiver та оформити необхідні документи. 

Якщо у вас є людина, про яку ви піклуєтеся (або хочете піклуватися), ви станете її caregiver. Якщо ви не маєте такої людини, вам допоможуть з пошуком роботи.

Бажаємо вам успішної кар’єри та задоволення від роботи!

Хто має право на особистого помічника (caregiver)?

Мати право на персонального оплачувального помічника (caregiver) надається людям похилого віку і людям з обмеженими можливостями.  Ця категорія осіб має спочатку оформити Disability, а потім підписати договір з caregiver.

При цьому, послуги, які пропонують надомні працівники (caregiver), також доступні для людей, які можуть заплатити самі. В цьому випадку процес оформлення Disability не потрібен. 

Як оформити Disability?

Для того, щоб розпочати процес, необхідно звернутися до офісу Social Security Administration (SSA) і заповнити заяву на оформлення Disability. Після подачи заяви, вам призначать appointment на якому з’ясують яка саме допомога, в якому вигляді / кількості вам потрібна.

Після оформлення Disability ви виможете звернутися до Aging and Disability Resource Connection (ADRC) за номером 503-988-3646 або електронною поштою adrc@multco.us для отримання інформації про пошук надомного працівника.  Також ви можете заключити трудові відносини з певним caregiver, якщо у вас є така кандидатура. 

Користуйтесь послугами caregiver та отримуйте найкращий догляд, якого потребуєте!

Залишити відповідь