Як знайти роботу в США?

Ви намагаєтеся знайти роботу? В цій статті ми зібрали корисні поради щодо питання як знайти роботу в США, а саме: де шукати вакансії та як підготувати необхідну інформацію. Ви дізнаєтеся про ярмарки вакансій, центри зайнятості та способи розширення свого досвіду.

Поради щодо влаштування на роботу

Вчіть англійську мову або постійно покращуйте її до вищого рівня.

Якщо ви приїхали у США без будь-яких знань англійської мови, це не означає, що ви не зможете знайти роботу. Ви зможете знайти роботу у спільноті, яка розмовляє вашою мовою. Але таких посад дуже мало. Загалом, потрібний хоча б початковий рівень англійської, щоб працювати у США. Саме тому наша перша порада для пошуку роботи – це навчання та покращування своїх знань англійською мовою. Ми пропонуємо переглянути наступні ресурси з безкоштовними класами англійської мови у Портланді, про які ми оголошували на нашому сайті. У нашому розділі Освіта та Робота ми завжди публікуємо таку інформацію, тому для вас може бути корисним підписатися на новини нашого сайту з останніми публікаціями. 

Запишіть всі свої дані про минулий досвід:

Зберіть всю свою інформацію, перш ніж почати пошук роботи. Це допоможе вам визначити тип американської роботи, на яку ви можете претендувати. Наприклад:

 • Історія роботи: посади, адреси та час вашої попередньої роботи, а також обов’язки, які ви там виконували;
 • Робочі навички, які включають універсальні здібності (наприклад, пунктуальність і швидке навчання), так і специфічні здібності (наприклад, використання конкретних механізмів).
 • Освіта або підготовка: назва та адреса закладу, до якого ви були зараховані. Згадайте будь-яку попередню підготовку, яку ви могли отримати. Ви також можете прирівняти свою освіту до американської за допомогою таких онлайн-сервісів як WES.
 • Мови:  велика кількість іммігрантів розмовляють більше, однією мовою, що може бути вигідним для роботодавця. Перерахуйте всі мови і рівень знання – від початковго до носія. Навіть початковий рівень володіння мовою грає значну роль у пошуку роботи.
 • Професійні рекомендації: це люди, з якими ви раніше співпрацювали та які можуть надати схвальні відгуки щодо вашого досвіду. Складіть список контактів людей, які можуть надати вам професійні рекомендації, навіть якщо вони з іншої країни.
 • Доказ того, що ви можете працювати в Сполучених Штатах: деякі документи, як наприклад дозвіл на роботу, картка соціального страхування, зелена карта або паспорт, що засвідчують ваше право тут працювати.

Важливо! Ваші документи ніколи не повинні залишатися у роботодавця.

Подумайте про позиції, які вам підходять

Витратьте деякий час на вивчення різних посадових інструкцій і назв, а також, як вони називаються аглійською мовою. Яка освіта та професійний досвід для них потрібні? Перевірте, чи маєте ви необхідну підготовку чи досвід для цієї посади, шукаючи такі терміни у описі до роботи, як “needed”, “required” або “must-have”, що означає “потрібно”, “необхідно” та “обов’язково”.

Підготуйте резюме та супровідний лист (resume and cover letter)

Незважаючи на те що деякі посади не вимагають резюме, все одно корисно зберігати список деталей вашої роботи. Якщо ви ніколи не замислювалися над тим, що ви умієте та яку цінність можете запропонувати потенціальному роботодавцю, процес складання резюме допоможе вам запевнитися у своїх здібностях і, можливо, хоча б трішки, але підвищити вашу самооцінку. На тему як скласти резюме у США, є багато ресурсів онлайн. Якщо ви не можете зробити цього самі, ми пропонуємо звернутися за безкоштовною допомогою у IRCO та Worksource Portland Metro. На кожну окрему позицію, якщо вони різні за фахом, потрібно скласти окреме резюме, яке буде підходити по навичкам і професійним здібностям.

Також на тему Як знайти роботу у США пропонуємо переглянути відео подкаст з кар’єрним коучем від організації IRCO Єкатериною Лазнюк

Шукайте вакансії в Інтернеті

Пошук роботи в Інтернеті є одним з найпростіших способів знайти роботу. Перевірити наявність вакансій можна на корпоративному сайті компанії, яка вас цікавить. Також ви можете використовувати системи пошуку роботи, такі як Indeed, державний сайт пошуку роботи USAJobs, Glassdoor, LinkedIn, Upwork та інші, щоб фільтрувати вакансії за досвідом, регіоном і зарплатою.

Ви можете створити профіль на цих оналйн-сервісах пошуку роботи і підписатися на сповіщення про роботу. Перш ніж ви зможете подати заявку на вибрану вами посаду, більшість із цих веб-сайтів попросять вас створити онлайн-резюме. Ось тут вам і згодиться вже зібрана вами вище інформація щодо свого досвіду роботи та вже готове складене вами резюме для конкретної посади.

Якщо вам потрібно відновити навички роботи з комп’ютером, доступні ресурси та безкоштовні заняття. Наприклад, на цій сторінці з темами Професійні курси ви знайдете інформацію про безкоштовні курси від PORTLAND COMMUNITY COLLEGE  та інших закладів. 

Стережіться шахраїв! Жоден роботодавець ніколи не вимагатиме оплати, щоб прийняти вас на роботу. Надавати особисту інформацію, таку як номер вашої кредитної картки або номер соціального страхування, також слід робити з обережністю.

Повідомте сусідам, родичам та друзям, що ви шукаєте роботу

Ви можете зв’язатися з роботодавцями через своїх родичів і друзів. Скажіть їм, що ви шукаєте роботу, та попросіть їх рекомендавати вас на своїй роботі. Роботодавці серйозно ставляться до рекомендацій своїх працівників. Крім того, це може поставити вас попереду інших претендентів.

Ви можете спілкуватися з іншими членами вашої громади та сусідами. Усі ці люди є частиною вашої «мережі», яка служить ресурсом для пошуку можливостей і встановлення зв’язків.

Шукайте можливості у своїй громаді

Шукайте у своєму районі таблички з написом “HELP WANTED” або “HIRING”. Це свідчить про те, що ці компанії намагаються знайти працівників. Просто зайдіть до офісу і запитайте у менеджерів про відкриті вакансії. Вам може знадобитися заповнити заяву на папері.

Веб-сайти та місцеві газети можуть бути корисним місцем для початку. Перевіряйте дошки спільнот з об’явами про роботу і будьте в курсі місцевих новин. Знайдіть рекрутингові компанії у вашому регіоні.

Зареєструйтеся в центрі кар’єри (центри зайнятості)

Центри кар’єри надають безкоштовну допомогу у працевлаштуванні. Вони також надають інші послуги, включаючи доступ до комп’ютера, допомогу у складанні резюме та консультації з працевлаштування.

Деякі з цих послуг, включаючи допомогу в пошуку роботи, можна отримати через ваше агентство з переселення, якщо ви є біженцем. Наприклад,  IRCO та Worksource Portland Metro

Встановіть прямий контакт з бізнесом

Ви можете надіслати електронний лист або зателефонувати в компанію, якщо хочете працювати у конкретній компанії, але не можете знайти вакансії в Інтернеті. Хоча ви не завжди можете отримати відповідь, на яку розраховуєте, ви можете дізнатися корисну інформацію про потенційні можливості. Деякі можуть навіть запропонувати зустріч.

Під час листування з компанією торкніться слідуючих пунктів :

 • Попросіть поговорити з менеджером з найму або відділом кадрів.
 • Коротко представтеся та вкажіть причину дзвінка.
 • Наготові тримайте перед собою вашу персональну інформацію про минулий досвід роботи, про яку можуть вас запитати. Тобто, підготуйте відповіді на можливі запитання.
 • Попросіть адресу електронної пошти, щоб надіслати своє резюме, якщо ви не можете поговорити з менеджером з найму особисто.

Беріть участь у мережевих заходах і ярмарках вакансій

Ярмарки вакансій – це публічні зустрічі, де різні роботодавці надають інформацію про доступні вакансії. Зазвичай ви можете негайно поговорити з тими, хто допомагає організації в працевлаштуванні.

Мережеві заходи об’єднують людей у суміжних сферах, щоб вони могли обмінюватися ідеями та отримувати знання один від одного.
Наша компанія Community Pulse Association регулярно влаштовує ярмарки вакансій з провіреними партнерами, про які ви можете дізнатися, якщо підпишетеся на розсилки новин нашого сайту.

Ви можете підготуватися до Ярмарків Вакансій, що може підвищити ваш шанс на роботу:

 • Щоб полегшити обмін, роздрукуйте копії свого резюме або створіть QR-код;
 • Одягніть красивий одяг;
 • Підготуйте свої запитання до потенційного роботодавця та теми для розмови;
 • Будьте сміливим та впевненим. Представтеся, пам’ятайте, чому ви тут, і опишіть агентам роболтодавців роль, яку ви шукаєте.

Збільшуйте свій досвід за допомогою волонтерської роботи або програм навчання

Іноді для отримання бажаної роботи потрібен більший досвід. Роботодавці також можуть вимагати підтвердження вашого попереднього досвіду роботи у Сполучених Штатах.

 • Пройдіть навчання безкоштовно. На сайті центру Worksource, про який ми згадували вже вище є цілий список доступних безкоштовних програм та навчальних тренінгів.
 • Можливості отримати оплачуваний досвід роботи в різних сферах можна знайти на apprenticeship.gov.
 • Стажер або волонтер у компанії, яка вам подобається.Розпитуйте про можливість волонтерити у місцевих компаніях та знайомих, які можуть вас порекомендувати. Навіть якщо вам не платять, ви все одно можете отримати професійні рекомендації, отримати нові навички та пройти навчання. Стажування або волонтерська робота іноді може призвести до отримання оплачуваної посади.

Надсилайте відразу кілька заявок на роботу

Подаючи заявку на якомога більше вакансій, ви підвищите свої шанси отримати роботу. Подача заявки не гарантує проходження співбесіди чи пропозиції про роботу. Подайте заявку на роботу, яку ви бажаєте і можете виконувати.

Залишайтеся оптимістами

Пошук відповідної роботи може зайняти деякий час. Навіть якщо ви нічого не знайшли, продовжуйте шукати. Якщо вам відмовили у вакансії, запитуйте у роботодавця, чому вас не взяли на роботу для того щоб ви могли покращити себе для наступної співбесіди. Іноді ви будете отримувати відверту критику, яка дозволить вам розвиватися.

Хай щастить!

Залишити відповідь